Právě se nacházíte: home page » Otázky a odpovědi » III. I. Jak vyplňovat údaje vážící se k Seznamům SOD a SVT

III. I. Jak vyplňovat údaje vážící se k Seznamům SOD a SVT

Certifikuje Státní fond životního prostředí firmy, které budou moci zateplování provádět?

Necertifikuje. Firmy se zdarma zapisují do Seznamu odborných dodavatelů (SOD) a Seznamu výrobků a technologií (SVT). Podmínkou je to, že splňují podmínky Živnostenského zákona , vyplní elektronickou žádost o zařazení do Seznamu a pošlou poštou přílohy, které se k této žádosti váží. Veškeré informace i přihláška jsou na www.zelenausporam.cz

Kdy bude zveřejněný SOD a SVT?

Zápis do Seznamu odborných dodavatelů a Seznamu výrobků a technologií byl zahájen 15. 4. 2009 a bude pokračovat do ukončení programu. Po splnění podmínek pro zápis (vyplněná žádost na www.zelenausporam.cz včetně všech příloh) bude každému žadateli vyhověno. Zápis do seznamů je bezplatný. 
Žádosti jsou schvalovány postupně podle data odeslání. Přes obrovský zájem cca 3500 firem a výrobců zapisujících cca 1000 produktů je snaha schvalovat žádosti co nejdříve - před termínem, který je v podmínkách programu (30 dní).  

Zabraňuje to, že Seznamy ještě nejsou zveřejněné, v podání žádosti?

Ne, pokud máte vyplněnou žádost a připravenou stavební dokumentaci, která je pro podání žádosti potřeba. A hlavně, splňujete podmínky dotačního programu. Krajský úřad do doby zveřejnění Seznamu odborných dodavatelů a Seznamu výrobků a technologií zatím může začít s administrací vaší žádosti a dodavatele či výrobek přiřadit ve chvíli, kdy bude zveřejněn v Seznamu.

Toto je výhoda zejména pro ty, kdo dokončují stavbu nebo mají právě před zahájením a kvůli dotaci upravují projekt. Vědí, že si jejich dodavatel podal žádost o zápis do Seznamu odborných dodavatelů a splňuje podmínky. Na schválení dotace a vydání dotačního příslibu je lhůta 60 dní. Pokud podají žádost teď, budou do léta vědět, s jakou dotací mohou počítat.

Pro ostatní pár týdnů nebo měsíců nehraje žádnou roli. Těm doporučuji počkat, až banky přijdou se svou nabídkou, až bude většina firem zveřejněna v Seznamu odborných dodavatelů a Seznamu výrobků a technologií a také až tyto firmy zareagují na zvýšený zájem svými speciálními nabídkami. 

Mohou pracovníci Fondu poradit, jakou firmu nebo výrobek vybrat?

Ne, v žádném případě. Jde o rozhodnutí, které je pouze na žadateli (zákazníkovi). Záleží jen na něm, která z firem ho osloví svojí dostupností, cenovou politikou nebo propagací. Do Seznamů dotačního programu se registrují tisíce firem a stovky technologií a výrobků. 


Aktuality

09.01.2017 170 milionů na energeticky úsporné renovace veřejných budov

MŽP vyhlašuje třetí výzvu k podávání žádostí o dotaci pro budovy veřejného sektoru. Kromě budov sloužících k poskytování služeb zaměřených na zdravotní lázeňskou léčebně rehabilitační péči, pro které byla určena druhá výzva, je ve třetí výzvě možné nově žádat o dotaci i na nevyužívané veřejné budovy, u kterých nelze doložit reálnou spotřebu energie v předchozím období a nelze je proto podpořit v jiných dotačních programech.

11.12.2015 MŽP vyhlašuje druhou výzvu pro budovy veřejného sektoru

Na energeticky úsporné renovace veřejných budov je k dispozici 150 milionů korun. Žádosti o dotace začne Státní fond životního prostředí ČR přijímat 15. prosince 2015 v 10 hod.

23.03.2015 Změna úředních hodin krajských pracovišť

Od dubna budou úřední hodiny na krajských pracovištích SFŽP ČR sjednoceny pro všechny programy. Krajská pracoviště budete moci navštívit v pondělí, ve středu a v pátek.

23.12.2014 Aktualizace Směrnice MŽP č. 9/2009

Dne 22. prosince 2014 ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal Dodatek č. 7 ke Směrnici MŽP č. 9/2009.

18.12.2014 Krajské pracoviště v Kladně končí

Krajská pobočka SFŽP ČR v Kladně bude ke dni 30. 12. 2014 zrušena. Žádosti, které administruje, budou převedeny na KP Praha - SFŽP ČR, Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4.

15.10.2014 Odstávka informačních systémů SFŽP ČR

Z technických důvodů budou od pátku 17. října od 16 hod do sobotních 17 hod všechny informační systémy SFŽP ČR mimo provoz.

10.09.2014 Ministr prodloužil program Zelená úsporám pro veřejné budovy

Program Zelená úsporám pro budovy veřejného sektoru byl prodloužen až do konce roku 2016.

19.06.2014 Upozornění na omezení služeb informačních systémů SFŽP ČR

Z technických důvodů proběhne ve středu 25. 6. od 17 hodin mimořádná odstávka všech informačních systémů SFŽP ČR a elektronické pošty. Systémy budou částečně zprovozněny ve čtvrtek 26. 6. od 10 hod, k plnému obnovení provozu dojde v 16 hodin.

21.03.2014 Program Zelená úsporám je v cílové rovince

V programu Zelená úsporám již bylo vyplaceno přes 20 miliard korun. Vyzýváme všechny žadatele, kteří mají dokládat realizaci provedených opatření, aby toto doložení neodkládali, ale provedli co nejdříve.

12.11.2013 Dodatek č. 6 ke Směrnici MŽP č. 9/2009

Dne 11. listopadu 2013 byl ministrem životního prostředí Tomášem Janem Podivínským podepsán Dodatek č. 6 ke Směrnici MŽP č. 9/2009. Dodatkem byla prodloužena doba trvání Programu Zelená úsporám a upraveny závazné termíny týkající se administrace žádostí o poskytnutí podpory. Součástí dodatku je také upřesnění některých administrativních procesů a podmínek poskytování podpory.

» Další aktuality >>


Nová zelená úsporám
 


 
NZU 2013


Partneři

Program Ministerstva životního prostředí administrovaný Státním fondem životního prostředí ČR
zaměřený na úspory energie a obnovitelné zdroje energie v rodinných a bytových domech
Oficiální web programu Zelená úsporám